Przeprowadzono roczne szkolenie strażników SSR Rejonu VI

W sobotę dnia 19.11.2016r. w Rybaczówce Koła PZW nr 62 Wodzisław Śląski odbyło się coroczne szkolenie Strażników Społecznej Straży Rybackiej oraz kandydatów do SSR.

Szkolenie przeprowadził kol. Krzysztof Zawistowski koordynator Rejonu VI pełniący funkcję etatowego Strażnika Społecznej Straży Rybackiej oraz przedstawiciel ZO PZW w Katowicach członek komisji gospodarczej do spraw SSR kol. Leszek Boczoń.

W całodniowych zajęciach podzielonych na grupy wzięło udział 45 strażników oraz kandydaci do SSR. Szkolenie szczególnie dla kandydatów na nowych strażników miało na celu przybliżenie przepisów Ustawy o Rybactwie Śródlądowym mówiącej o zasadach i warunkach ochrony i połowu ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych.

Głównymi tematami omówionymi w czasie szkolenia było prawidłowe zachowanie się Strażników  SSR w trakcie przeprowadzania kontroli osób wędkujących na wodach ogólno dostępnych  Okręgu PZW w Katowicach oraz postępowanie w przypadku ujawnienia wykroczenia lub przestępstwa. Zwrócono uwagę na najczęściej popełniane błędy przy sporządzaniu dokumentacji pokontrolnej, omówione zostały obowiązki oraz uprawnienia przysługujące strażnikom Społecznej Straży Rybackiej.

Szkolenie poszczególnych grup strażników zakończono testem sprawdzającym wiedzę, na podstawie, którego strażnik otrzyma bądź nie, prolongatę uprawnień na rok 2017. Po szkoleniu odbył się egzamin, któremu poddało się kolejnych 5 kandydatów.