Państwowa Straż Rybacka - Szkolenie Strażników Społecznej Straży Rybackiej

W sobotę dnia 16.11.2019 r. w rejonie VI w Rybaczówce Koła PZW nr 62 Wodzisław Śląski Państwowa Straż Rybacka w Katowicach przeprowadziła szkolenie strażników Społecznej Straży Rybackiej oraz kandydatów do SSR.

Szkolenie prowadzili Pan Dariusz Mentel z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSR w Katowicach, Pan Marek Wcześniak Komendant Posterunku PSR w Częstochowie.

Przedstawiono podstawowe zagadnienia z ustawy o rybactwie śródlądowym, aktach pokrewnych oraz przepisów wydanych na jej podstawie. Omówiono podstawy prawne powołania i działania SSR,  poruszono kwestie przysługujących uprawnień strażnikom SSR oraz współdziałanie z Państwową Strażą Rybacką i Policją w zakresie kontroli przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym oraz przepisów wydanych na jej podstawie.

Szkolenie strażników i kandydatów zakończono pisemnym testem sprawdzającym posiadaną wiedzę znajomości przepisów, na podstawie którego strażnik otrzyma bądź nie, prolongatę uprawnień na rok 2020.

Państwowa Straż Rybacka w Katowicach na bieżąco przeprowadza szkolenia we wszystkich rejonach Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach.