Spotkanie strażników Społecznej Straży Rybackiej rejonu VI Okręg Katowice

W dniu 18 września 2008 roku odbyło się spotkanie strażników Społecznej Straży Rybackiej. Spotkanie miało na celu uhonorowanie najlepszych strażników rejonu VI Okręg Katowice za osiągnięte wyniki w ich pracy społecznej.

W sobotę o godzinie 9.00 w Rybaczówce  Koła 78 Jas-Mos w Bukowie zebrali się wyróżnieni przez Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Okręg Katowice strażnicy kół nr 45 Racibórz Miasto, nr 49 Rybnik , nr 62 Wodzisław , nr 124 Borynia, nr 110 1-eg Maja , nr 125 KWK Chwałowice , nr 126 Odra.

Otwarcia spotkania dokonali Waldemar Jasiniok Komendant Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Katowice oraz Krzysztof Zawisdowski koordynator Etatowej Straży Rybackiej witając serdecznie wszystkich strażników i zaproszonych gości...Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Okręgu Katowice, przybył Leszek Boczoń , Władysław Wenerski

spoleczna_straz_rybacka_rejon_iv.jpg

Jednym z punktów spotkania w tym dniu były towarzyskie zawody wędkarskie.

Przy pięknej pogodzie o godzinie 10.00 na zbiorniku Licencyjnym Jas-Mos wśród 16 uczestników  rozegrano  zawody spinningowe które trwały cztery godziny.. Nie wszystkim uczestnikom szczęcie dopisało a najlepszym spinningistom zawodów okazał się Artur Borowski który złowił jedną ale za to rekordową rybę 40 centymetrowego  okonia o wadze 900 gramów. Drugi był kolega Józef Garbiec który złowił siedem okoni o łącznej wadze 700 gramów, w sumie na zawodach  złowiono 23 okonie powyżej 18 cm.

Po zawodach .gospodarz spotkania prezes Kola Jas-Mos Sławomir Filipowicz pogratulował zwycięzcy rekordowej ryby wręczając upominek a wszystkim  uczestnikom pamiątkowe dyplomy uczestnictwa..

Następnie w rybaczówce rozpoczęła się część oficjalna spotkania podczas którego zabrał glos Komendant SSR Okręgu Katowice, w swoim wystąpieniu podziękował wyróżnionym strażnikom za uzyskane wyniki w ochronie wód Okręgu Katowice wręczając w dowód uznania Puchar , imienne pamiątkowe Dyplomy , z kolei kolega Leszek Boczoń, kolega Władysław Wenerski  pogratulowali strażnikom wręczając pamiątkowe piękne dyplomy i upominki.

W dalszej części gospodarz koła Jas-Mos przygotował smaczny posiłek po czym w miłej atmosferze odbyło się szkolenie, omówienie dalszych działań , dyskusja i wymiana doświadczeń.

Wyniki Zawodów

1 miejsce Artur Borowski 900 g