Działania Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI w 2009 roku

Aktualności | 2010-03-17 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

SRR

W roku 2009 na terenie powiatu Wodzisław Śl. , Rybnik , Racibórz , Miasta Jastrzębie Zdrój , Żory działało 109 Społecznych Strażników Rybackich w 22 Kołach PZW z rejonu VI  Okręgu Katowice. Nasza Straż ściśle współpracowała z Państwową Strażą Rybacką , Policją  i Etatową Strażą Rybacką Okręgu PZW Katowice.

Społeczna Straż i Etatowa Straż Rybacka przeprowadziła 589 kontroli w tym  214 kontroli nocnych , łącznie ujawniono 378 wykroczeń z czego 186 to wykroczenia przeciwko ustawie o rybactwie śródlądowym  oraz 192 wykroczeń  przeciwko Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb . Zabezpieczono 7 sztuk sieci o  łącznej długości 300 metrów ,  zabezpieczono porzucony sprzęt wędkarski w ilości 7 sztuk oraz zabezpieczono sprzęt pływający ( ponton ) służący kłusownikom do rozstawiania sieci .  Społeczna Straż  bierze czynny udział przy budowie  tarlisk , płoszeniu plagi kormoranów oraz uczestniczy przy odłowach kontrolnych naszych zbiorników . W roku 2009 zostało wyróżnionych upominkami 10 najlepszych strażników działających  przy kołach nr 45 Racibórz Miasto  , 49 Rybnik , 62 Wodzisław Śl. , 102 Żory , 110 1 Maja , 124 Boronia , 125 Chwałowice , 126 Odra , 81 Moszczenica .

SSR Rejonu VI Okręg Katowice