Podsumowanie I kwartału 2010 roku Zebranie Komendantów SSR Rejonu VI

Aktualności | 2010-05-11 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Zebranie komendantow SSR

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku w rybaczówce koła 62 Wodzisławia Śląskiego odbyło się spotkanie strażników Społecznej Straży Rybackiej rejonu VI. Frekwencja była wysoka w zebraniu za I kwartał 2010 rok uczestniczyli komendanci z 21 kół przydzielonych z 23 kół do Rejonu VI Okręg Katowice.

Porządek zebrania

1. Przywitanie Kom. SSR oraz zaproszonych gości

2. Odczytanie ostatniego protokołu oraz przyjęcie

3. odp. Na pytania z ostatniego zebrania

4. Sprawy  organizacyjne

- podsumowanie działalności za 2009

- przedstawieni strony internetowej  Rejonu www.katowice-rejon-6.pzw.org.pl

- omówienie planu pracy na II kwartał 2010

- przyjęcie sprawozdań za I kwartał 2010, Sprawa zakupu koszulek ,

koszty posiedzeń w rejonie komendantów kół

5. omówienie

- zawodów SSR Rejonu VI,

- regulamin Konkursu na najlepszego strażnika Straży Rybackiej

-  punktacji10 najlepszych strażników w Rejonie , oraz najlepiej działającą

grupę strażników w kole .

- terminów oraz miejsc szkoleń strażników w Rejonie w 2010 roku

6. Wystąpienie Gości

7. Zakończenie zebrania

Zebranie SSR

Zebranie otworzył kolega Krzysztof Zawistowski  przywitał komendantów kół oraz zaproszonych gości przedstawił porogram zebrania następnie odczytano protokół z poprzedniego zebrania po dyskusji protokół przyjęto. Omówiono plan pracy na II kwartał 2010 roku  rejonu VI następnie opracowany  plan szkoleń straznikow przekazano Komendantom SSR kół VI rejonu. Koordynator Krzysztof Zawistowski na podstawie składanych  sprawozdań obszernie omówił pracę strażników w kołach za ubiegły 2009 rok , pozytywnie ocenił działalność pracy w naszym rejonie zachęcając strażników do dalszej pracy. Następnie na podstawie obliczonej  punktacji Strażników  przedstawił  dziesięciu wyróżniających się naszym Rejonie VI. W dalszej części zebrania koordynator przyjął od komendantów składane sprawozdania za I kwartał 2010 rok. Następnym punktem zebrania było omówienie istniejącej strony internetowej Rejonu VI  www.katowice-rejon-6.pzw.org.pl . Na stronie rejonu utworzona jest zakładka dla SSR Rejonu VI , strona rejonu sukcesywnie się rozwija , na bieżąco zamieszczane są informacje o naszej działalności między innymi , artykuły , przydział wód i numery zbiorników, wiadomości z przeprowadzonych imprezy sportowych dla strażników , ważne komunikaty , zebrania kwartalne , grafik szkoleń strażników w 2010 roku , zdjęcia itp. , na stronie można pobierać materiały potrzebne do pracy strażnikom - wzory druków. W dalszej części omówiono składane przez komendantów propozycje zakupu koszulek dla strażników naszego rejonu zaproponowano aby cena koszulki nie przekraczała 20 zł , następnie omówiono sprawę organizacji zawodów SSR Rejonu VI w 2010 roku, Przeprowadzenie zawodów przebiegnie podobnie  jak w poprzednich latach, aby uczestniczyć w zawodach strażnik musi posiadać 35 punktów, ustalony termin 07. 08. 2010 roku zbiórka godzina 7,00 , ustalono wpisowe na zawody 30 zł od osoby oraz dofinansowanie przez Okręg Katowice. Omówiono koszty spotkań kwartalnych  SSR Rejonu VI , ustalono stawkę100 zł. Następnie omówiono grafik miejsca poszczególnych szkoleń wszystkich strażników w naszym rejonie , zgodnie z regulaminem należy przeprowadzić minimum dwa razy w roku szkolenia w Rejonie VI.

Podczas uczestnictwa w  szkoleniu należy posiadać przy sobie Odznakę Strażnika , notes służbowy do kontroli ,  wszystkie druki obowiązujące do pracy strażnika . opracowany grafik szkoleń przekazano komendantom .

W dalszej części wystąpił zaproszony gość przedstawiciel Zarządu Okręgu kolega Leszek Boczoń szeroko omówił regulamin konkursu na najlepszego strażnika oraz przyjęte zasady w punktacji na rok 2010 między innymi za udział strażnika w dziennej kontroli przyznany będzie 1 punkt , za udział w nocnej kontroli 3 punkty za udział przy zarybianiu 1 punkt ,  za świadka w wykroczeniu 1 punkt , za świadka w przewinieniu 1 punkt. dowódca patrolu 5 punktów ,  za wykrycie sieci 5 punktów , za wykrycie sieci i ujęcie Sprawców 10 punktów. Godziny przeprowadzonych kontroli zaliczane do punktacji to od 22.00 do 6,00 Kontrola Nocna od godziny 6.00 do 22,00 Kontrola Dzienna. Na podstawie punktacji wyłoni się 8 najlepszych Strażników w każdym Rejonie

Wolne głosy i wnioski.

Komendant SSR z Koła Rybnik  odniósł się do kosztów jakie poniesie koło w związku z wysyłaniem zawiadomień o wykroczeniu wędkarza powiadomień  kto ponosi opłatę

Komendant SSR Koła 110 1 Maja zaproponował aby z każdego zebrania kwartalnego został protokół do Koła .

Komendant SSR z Koła Radlin odniósł się  do punktacji , zaliczenia strażnikom punktów za udział w szkoleniu w kole.

Komendant SSR z Koła Rydułtowy zadał zapytanie w sprawie identyfikacji strażnika po numerze nadanym w legitymacji strażnika oraz zamieszczenie  numeru na odznace strażnika.

Ustalono termin następnego żebrania  na dzień 10. 07. 2010 roku o godzinie16,00 w Wodzisław Śl.