Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Ściągnięte sieci na rozlewisku rzeki Wisły

Aktualności | 2010-05-28 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Sieci

Niestety opadające rozlewiska powodziowe przyciągają amatorów zbieraczy ryb które zostały  przemieszczone  z pobliskich rzek i zbiorników. Proceder ten  jest  uprawiany  pomimo licznych wzmożonych kontroli społecznych strażników , Państwowej Straży Rybackiej i Policji nie odstrasza cwaniaków . Odnotowuje się przypadki gonienia po polu z widłami , strzelania z łuków do ryb oraz stosowania przeróżnych metod i wynalazków  a także na zastawianiu sieci rybackich .

Sygnały które dotarły od dyrektora gospodarstwa rybackiego Wola o godz. 11.00 w dniu 26 maja 2010 roku o postawionej przez nieznanych sprawców sieci na rozlewisku rzeki Wisły w miejscowości Góra .

W tym dniu podczas wspólnego objazdu rozlewisk wód  patrol  Państwowej Straży Rybackiej z Pszczyny , Etatowej Straży  Rybackiej Okręgu Katowice oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Koła nr 102 Żory Rejonu VI udali się na wskazane miejsce . Po przybyciu na miejsce stwierdzono że sieć jest założona w odległości 20 metrów od brzegów rozlewiska , a  w około kręcą się jacyś ludzie prawdopodobnie mieszkańcy z okolicznej wioski , udawając że obserwują jak woda opada na rzece .

Do ściągnięcia sieci użyto dużej łodzi rybackiej którą udostępnił pan dyrektor gospodarstwa rybackiego. Strażnicy wyciągnęli sieci typu  wonton o długości 30 metrów szerokości 1,2 metra , w zastawionej sidłach uwięzionych było 7 sztuk leszcza które po wyplataniu zostały wypuszczone do wody . Sieć została zabezpieczona i przekazana do Okręgu Katowice.

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • ursus137 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

    ursus137

    WIDZIAŁEM JAK NA GROCHALACH STAWIAJĄ SIATKI PARE RAZY W ROKU BIAŁY PASSAT COMBI I STRAZ I POLICJA NIC NIE ROBIĄ TAKIM GAMONIĄ A WYSTARCZY SKONTROLOWAC IM SAMOCHÓD NAD RANEM JAK SIE ZAWIJAJĄ DO DOMU!!!!

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin