Przeprowadzono Szkolenia Strażników SSR Rejonu VI

Aktualności | 2010-05-28 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Szkolenie SSR Rejon VI

Zgodnie z grafikiem zaplanowanym na rok 2010 koordynatora SSR Rejonu VI Krzysztofa Zawistowskiego w dniach 15 maja , 22 maja , 23 maja  odbyły się szkolenia Strażników Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI. Szkolenia zostały przeprowadzone według miast i starostw.  Frekwencja była wysoka w szkoleniach uczestniczyło 79 strażników na 109 posiadających uprawnienia do kontroli w naszym Rejonie VI Okręgu Katowice.

W dniu 15 maja , w rybaczowce koła 74 Niedobczyce w szkoleniu uczestniczyło 27 strażników działających w Kołach PZW nr 49 Rybnik   ,  nr 74 Niedobczyce   ,  nr 83 Boguszowice ,    nr 96 Czerwionka  , nr 105 Huta Silesia  , nr 125 Chwałowice .

W dniu 22 maja , w rybaczowce koła 78 Jas-Mos w szkoleniu uczestniczyło 37 strażników oraz 1 kandydat działających w Kołach PZW nr 31 Kuźnia Raciborska , nr 45 Racibórz Miasto  ,  nr 46 Racibórz ZEW , nr 109 Krzyżanowice .

W szkoleniu oprócz koordynatora Etatowej Straży Rybackiej Krzysztofa Zawistowskiego uczestniczył komendant Straży Rybackiej Okręgu Katowice pan Andrzej Jania .

W dniu 23 maja , w siedzibie koła 126 Odra w szkoleniu uczestniczyło 15 strażników oraz 2 kandydatów działających w Kołach PZW nr 48 Radlin , nr 111 Olza  , nr 50 Rydułtowy , Koła PZW nr 62 Wodzisław Śl. , nr 126 Odra  , nr 110 1Maja.

W tym dniu podczas kontroli w terenie patrol składający się z strażników kół nr 110 1Maja , 111 Olza    ujawnił przestępstwo na terenach podtopionych po powodzi w obrębie stawów hodowlanych Wielikont , osoba która przebywała bez zezwolenia dokonywała połowu ryb narzędziem rybackim podrywką .

Szkolenie SSR Rejon VI

W odbytych w tych dniach szkoleniach obowiązywał następujący program oraz zagadnienia .

W godzinach od 10.oo do 12.oo koordynator szeroko omówił zapisy ustawy o rybactwie śródlądowym , Prawo Wodne , Regulaminu Amatorskiego Połowy ryb przepisów dotyczących zasad uprawiania wędkarstwa i ochrony zasobów ichtiofauny , omówiono obowiązujące uchwały w Okręgu Katowice oraz prowadzenie dokumentacji przez strażnika w kole .

W dalszej części szkolenia w godzinach 12.30 do 15.30 strażnicy podzielili się na grupy, następnie patrole  udały się w teren nad zbiorniki gdzie przeprowadziły obserwacje oraz kontrole wędkarzy .

W godzinach od 16 do 17 wszyscy strażnicy przystąpili do sporządzenia sprawozdań dziennych oraz meldunków. Następnie w dalszej części szkolenia w godzinach od 17 do 18 nastąpiła dyskusja oraz podsumowanie oraz zakończenie szkolenia .