Zawody Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI Okręg Katowice

Aktualności | 2010-08-17 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Zawody Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI Okręg Katowice

W sobotę 7.08.2010 roku na zbiorniku Erg w Żorach gospodarza koła 102 Żory rozegrano zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej wśród strażników Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło 26 strażników przynależnych do kół nr 102 Żory , 124 Borynia , 126 Odra , Racibórz Miasto , 105 Silesia , Rybnik , Chwałowice , Olza , Czerwionka , Rydułtowy swoją obecnością zaszczycili PSR Katowice , oraz wiceprezes do spraw gospodarczych Zarządu Okręgu Ciura Konrad. Sędzią głównym zawodów był kolega Wiesław Łach .

Pogoda była zmienna padał deszcz nieraz wyszło słońce , to też wyniki nie były tak rewelacyjne , ale każdy z uczestników złowił rybę. Największa walka w duchu sportowym rozegrała się w pierwszej trójce, waga złowionych ryb była wyrównana dlatego też różnice punktowe były niewielkie.

Pierwsze miejsce z wynikiem 1675 punktów zdobył Rutkowski Ryszard koło Borynia , na drugim miejscu z niewielką stratą uplasował się Drabik Wiesław koło Żory 1660 punktów , trzecie miejsce zajął Bura Dariusz koło Odra 1640 punktów.

Puchar przechodni dla najlepszego strażnika 2009 roku wręczono  Piotrowi Gołda