Zabezpieczono Sieci Na Zbiorniku Łąka

SSR Okręg Katowice      SSR KATOWICE

W dniu 12 kwietnia 2013 roku strażnicy Społecznej Straży Rybackiej z koła 124 Borynia , 102 Żory oraz etatowego strażnika ZO Katowice na zbiorniku Łąka w miejscowości Wisła Wielka zlokalizowali sieci kłusownicze.

Po przybyciu strażników Państwowej Straży Rybackiej Katowice rejonu Pszczyna podjęto decyzje o ściągnięciu sieci. Okazało się , że zastawione w wodzie sieci są to dwie sieci. Jedna typu wonton o długości 55 m a druga typu drgawica o długości 35 m.

W sieci typu drgawica były ryby o wadze 12,5 kg, natomiast druga typu wonton była pusta, prawdopodobnie ryby z tej sieci zostały wybrane wcześniej tego dnia.

Przed ujawnieniem narzędzi kłusowniczych była prowadzona obserwacja miejsca w którym znajdowały się sieci, zauważono dwóch osobników, którzy szli brzegiem zbiornika w obrębie miejsca gdzie były postawione sieci.

Ryby wyciągnięte z siecią zostały uwolnione i wypuszczone do wody a narzędzie kłusownicze przekazano uprawnionemu do rybactwa tj. Okręgu PZW w Katowicach.